Ana Sayfa
Şirket Profili
Fabrika
Neden Melika
Ürünler
E-Bülten
İletişim
 • Kayısı
 • İncir
 • Hurma
 • Domates
 •  
   
   Şirket Profili

  Melika Gıda, yüksek kalitede gıda ürünleri üretiminde özellikle kuru kayısı, kuru incir,kuru domates pazarında liderlik yapan firmalardan biridir. 1985 yılında Malatya da kurulan firmamız başlangıçta iç pazarda üretici ve tedarikçi olarak gelişim göstermiştir. Bu konudaki tecrübelerini çok iyi şekilde kullanarak kaliteli ürün yelpazesi ile dünya pazarındaki yerini de sağlamlaştırmaya başlamıştır.

  Firmamızın üretim alanları Malatya (kuru kayısı) ve İzmir (kuru incir) olmak üzere iki adettir.Malatya da yeni yapılan binamızın kapalı alanı 6.000 m2 dir.Yeni fabrikamız da yıllık üretim kapasitesi 6.000 m/ton olup ileri teknoloji üretim ekipmanları kullanılmaktadır.

  Kapsamlı kalite anlayışımız ve gelişim programlarımız değerli müşterilerimizin faklı taleplerini kapsamak amacıyla birleşmektedir. Tüm çabamız uzun soluklu işbirliğini sağlamak ve yüksek seviyede müşteri memnuniyetine ulaşmaktır.

  İlkelerimiz

  1. Güvenilirlik
  2. Tutarlılık
  3. Kalite
  4. Zamanında Teslimat
  5. Uzun soluklu ilişki
  6. Rekabeti kolaylaştıran fiyat politikası
  Fabrikamız da tecrübeli gıda mühendisleri tarafından kontrol edilen ileri teknoloji kullanılmaktadır. Bir yandan ISO 22000 için uyarlama çalışmaları devam ederken, ürünlerimizi HACCP ve ISO 9001:2000 Kalite Güvence sistemi güvencesi ile üretmekteyiz.
  Firmamızın kalitesini dayandırdığı dört temel unsur

  1. Nihai üründe güvenilirlik
  2. Serviste güvenilirlik
  3. Firma yapısında ve organizasyonda güvenilirlik
  4. Ticaret anlayışında güvenilirlik

  Bu bağlamda hedefimiz ve yolumuz

  1. müşterilerimize sadece sözde değil eylemde de ortak gibi davranmak
  2. Devamlı olarak kalite ve güvenilirliği artırmak
  3. Kalite anlayışımızın yaşam tarzımız olarak benimsemek.